Minden, amit a méregtelenítésről tudni kell!
A méregtelenítésről a legfontosabb tudnivaló, hogy mindenkinek szüksége van rá, de nem ötletszerűen, hanem rendszeresen, minden évben legalább kétszer.
A vallás nem véletlenül írja elő a test és lélek megtisztulását.
Gyermekeknek, felnőtteknek, időseknek egyaránt fontos és nélkülözhetetlen.
Legalaposabb a test teljeskörű tisztítása, amely a bélnél kezdődik.
Ősidők óta tudjuk, mégis kevesen élünk ezzel az egyszerű és nagyon hatásos lehetőséggel.
„Az ördög a beleinkben lakozik” – mondta Hippokratesz.
„A halál a bélben kezdődik”- vélekedett Paracelsus.
A legfontosabb méregtelenítés a bélrendszer tisztítása. Ennek legeredményesebb módja a böjt, léböjt. Kevesen alkalmazzák, mert valljuk be, bizony nem könnyű betartani.
„A böjtölés a legjobb orvosság” (Paracelsus).
Kezdőknek elég először pár napos böjttel kezdeni, majd fokozatosan lehet emelni.
Kezdők ne kezdjenek segítség nélkül 4 naposnál hosszabb böjtölésbe!
Számos böjt ismeretes, mindenki megtalálhatja a számára legalkalmasabbat.
Legismertebb fajtái: Buchinger-féle léböjt, Mayr-kúra, Schroth -kúra. Valamennyi böjt típus közös jellemzője, hogy nagyon sokat kell inni, gyakorlatilag nem, vagy csak nagyon kevés szilárd étel fogyasztható. A böjttel nemcsak megtisztulnak a szöveteink a felhalmozott salakanyagoktól, hanem a feleslegtől is megszabadulhatunk: rendeződnek a vérzsírok, a vércukor, a májfunkciós értékek, a húgysav, aktiválódik az immunrendszer, megszűnnek a visszatérő gyulladások és allergiák. Az anyagcsere tehermentesítésével tisztulni tud a bőr, a kötőszövet, a bő folyadékfogyasztással a vese, javul a pH is.
Néhány béltisztító módszer a teljesség igénye nélkül:
Beöntés:
Ősidők óta használt kíméletes béltisztító módszer, azonban csak a vastagbél alsó szakasza érhető el vele. A salaktalanítás mellett segíti a bélflóra helyreállítását és a bélnyálkahártya regenerálódását. Érdemes más tisztítókúrák kiegészítőjeként alkalmazni. Ha tiszta vizet használunk hozzá, alkalmazása kockázatmentes. Az olyan agresszív folyadékok gyakori használata során azonban, mint a kávé, vagy a cickafarkfű-, körömvirág- vagy kamillatea, felborulhat a bélflóra egészséges egyensúlya. Sérülékeny aranyér és egyéb végbéltáji betegség esetén a beöntést kerülni kell. A víz legyen enyhén meleg, lehet egy evőkanál almaecetet tenni a vízbe.
Mayr-kúra
Célja az egész emésztőrendszer nyugalomba helyezése, megtisztítása és helyreállítása, amely a tej-zsemle diétán, a keserűvizes beöntésen és hasmasszázson kívül az alapos rágás újratanulásával érhető el. A szakemberek által felügyelt három-négy hetes kúra egy komoly diagnózist követő, személyre szabott kezelést jelent. A fokozatos salaktalanítás célja a szervezet öngyógyító erejének felszabadítása. Drasztikus módszer, ugyanis az első két hétben csak gyógyteák és zöldségleves fogyasztható, amely hashajtással és emésztésserkentő hasmasszázzsal egészül ki. A kúra második felében a levek mellett szikkasztott zsemlét és tejet is lehet fogyasztani.
Buchinger-Lützner féle léböjtkúra
Célja elsősorban a méregtelenítés, fogyás elősegítése. A rendszerint 10 napos kúra során minden szilárd táplálékot megvonunk a szervezettől, csupán folyadékot ihatunk. A bevitt folyadéknak megfelelő mennyiségű ásványi anyagot és vitamint kell tartalmaznia. Rövidebb változatban (2-5 napos) is kipróbálható.
Gray-módszer
Az emésztőrendszer fokozatos, átfogó megtisztítását szolgálja. A módszer alapja az olyan nyákképző ételek kiiktatása, mint a tej, a hal, a szója és egyéb hüvelyesek, amelyek ragadós, nyákos székletet és lerakódásokat eredményeznek. Első lépésben a béllerakódások gyógynövényekkel történő feloldása történik, amit tömegképzők adagolása követ. Az utolsó lépés pedig a bélflóra újraépítése, a hasznos baktériumok segítése gyógynövényekből álló és laktobaktériumokat tartalmazó táplálékok fogyasztásával.
Mazdaznan-tisztítókúra
A vastagbélben lejátszódó erjedési folyamatok citromkúrával, illetve gyümölcslével történő leállítása. Ehhez naponta két pohárnyi, sütőben átmelegített gyümölcsből nyert levet javasolnak. A béllerakódások feloldására petróleumkezelést tanácsolnak, ami sokak szerint vitatható. Ezenkívül nagy hangsúlyt fektetnek a szervezet főként nátronnal és borkősavval történő savtalanítására is.
Colon-hidroterápia
A kúra segíti eltávolítani a bélfalon évek óta lerakódott székletmaradványt, kitakarítja az elfajzott baktériumokat, gombákat, serkenti a bél izmok működését és a hasi vér-és nyirokkeringést. Ennek köszönhetően mérsékeli az esetleges gyulladást, támogatja a nyálkahártya és a normál flóra regenerálódását.
Egy kúra összesen tíz-tizenöt bélfürdőt tartalmaz, hetente két-háromszor, alkalmanként legfeljebb öt öblítéssel. A kúra alatt orvosi felügyelettel diétázni, böjtölni is lehet. Törekedni kell a rostban gazdagabb és rendszeres étkezésre, a bő folyadékfogyasztásra, és a hasznos baktériumok táplálása érdekében érdemes egy-két élőflórás joghurtot vagy kefirt is megenni.
A colon-hidroterápia nem javasolt a bél gennyesedése, fájdalmas aranyér, akut gyomor- vagy bélelzáródás, epilepszia, rendszeresen fellépő vagy meglevő rángások esetén, valamint műtétek után fél-egy éven belül.
Minden méregtelenítés alapja a kellő mennyiségű és minőségű folyadék (szénsavmentes ásványvíz, gyógyteák, higított gyümölcs- és zöldséglevek) bevitele. Ideális mennyiség az 1 liter/ 20 testsúlykilogramonként, de méregtelenítés időszakában 15 testsúlykilogramonként.
Nagyon fontos feladat az alapos rágás, minden körülmények között, de a böjtölés után különösen, amikor újból szilárd táplálékot veszünk magunkhoz. Sok ember nem rág rendesen és így nem csak fogbetegségeit, hanem emésztőrendszeri betegségeit is előidézi. Az emésztés a szájban a nyál enzimeivel kezdődik. Minden falatot addig kell rágni, amíg egynemű péppé nem válik. Ez kb. 20-30 rágás falatonként.
A méregtelenítés másik fontos szegmense a szervezet sav-bázis (pH) egyensúlya.
Erről majd legközelebb olvashattok, és egy kis e-book formában letölthető lesz az általam végzett teljes testméregtelenítés.